MODELARSTWO

Jeśli masz Poloneza w garażu, to nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć podobny egzemplarz na półce 😉 Poniżej modele tego sympatycznego auta, w różnych skalach, pochodzące od różnych producentów:

CZZ (Częstochowskie Zakłady Zabawkarskie – skala w okolicach 1:18):

Estetyka (skala w okolicach 1:43):

Kultowe Auta PRL (modele produkowane przez firmę IXO, skala 1:43 + ich przeróbki):

Modele kartonowe, w różnych skalach:

Tololoko (skala 1:87):

Polonez - model z firmy Tololoko

Pozostałe, plastikowe modele w różnych skalach:

8 Responses to MODELARSTWO

 1. imagines7 says:

  Witam, Poloneza produkuje również firma Welly w skali 1:43 i 1:32. Są również w serii „Kolekcja PRL” dostępnej na wielu stacjach benzynowych.Wszystkie te modele posiadam w swojej kolekcji.Pozdrawiam:Zbyszek z Warszawy

 2. Petter says:

  Czy dysponuje ktoś wzornikiem modelu kartonowego Poloneza?

 3. Ja says:

  Numer rejestracyjny modeli produkowanych w Częstochowie, to bodajże oryginalny numer samochodu jednego z kierowników, tudzież dyrektorów zakładów.

 4. miki says:

  Ten zielony na dwóch pierwszych zdjęciach w dziale „Pozostałe plastikowe w różnych skalach” to dzieło PZWPT w Siedlcach (tej samej firmy co robiła legendarną Serię Miniatur 1:72, znaną też jako RUCH Kobyłka). Wcześniej w podobnej skali robili oni Fiata 125p i Moskwicza 408, jednak modele te były gorzej wyposażone (białe mleczne szyby i brak wnętrza). Była też z tej serii Syrena 104, ale nawet w latach 80. była prawie nieosiągalna. Polonez został wyprodukowany gdzieś około roku 1989, mam gdzieś takiego czerwonego w stanie praktycznie nowym, kupionego w Warszawie na jesieni 89 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *